simonvesvete

Poslední články

Slovenská kuchyně
Roháče

Náhodné fotografieRoháče

Je Slovensko už snad zapomenutou destinací pro Čechy? Určitě NE, ale podle nejrůznějších statistik, které jsem si mohl přečíst je jasné, že Slovensko už tak turisty z Čech neláká. Po zavedení eura na Slovensku se stala dovolená ze dne na den ještě o něco dražší, a tak není divu, že český turista si rád vybírá jiné destinace (Rakousko, Francie, Španělsko). Když už se tedy vydáme na Slovensko, kam se podívat?
Ptal jsem se na tu samou otázku mého kamaráda ze Slovenska, studujícíhio v Bratislavě. Odpověděl poměrně přesvědčivě: "Blavě se vyhni, jeď do hor". Tak jsem také udělal a rozhodně toho nelituju.

Už jsem předtím na Slovensku sice byl, ale letos jsem poprvé zavítal do Západních tater - Roháčů. O této části Tater se říká, že je nejkrásnější a já to mohu jen potvrdit :) V podstatě se ani nedá říct, kdy je hlavní sezona a kdy je mimo sezona. Roháče lákají turisty celý rok - v zimě hlavně lyžováním. První sníh začne zpravidla padat už koncem září a ve výše položených oblastech se drží až do konce května. Permanentky jsou zde ale opravdu předražené a penziony také. Mnohem lepší je vydat se sem v létě, na jaře nebo na podzim za slunečného dne. To už zde není tolik turistů, a tak si lze vychutnat tu pravou, ničím nefalšovanou atmosféru hor. Tu a tam máte možnost potkat baču a jeho stádo ovcí. Když se opravdu povede počasí, tak jako mně minule, může se takový vysokohorský výstup proměnit v nezapomenutelný zážitek. Výhledy jsou odsud opravdu nádherné.
Jako student dám vždy na to, kolik za tu či onu věc musím zaplatit. Roháče mě ale mile překvapily. Ubytování ve vysokohorských chatičkách - zcela postačující a bylo opravdu levné!
Z mé vloastní zkušenosti tedy musím říct, že Roháče určitě nezklamaly a myslím, že to nebylo naposledy, kdy jsem se tam vypravil.Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)


 

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek